Jaka jest długość siatki do tenisa?

Jaka jest długość siatki do tenisa?

Długość siatki tenisowej jest ważnym czynnikiem przy ustawianiu kortu tenisowego. Istnieją pewne zasady, które muszą być przestrzegane, aby ustawić prawidłową wysokość siatki. Wymagana wysokość boków siatki nie może być większa niż 7,5 cm od siebie. Wysokość słupków musi być taka sama jak wysokość boków siatki. Przy ustawianiu kortu tenisowego bierze się również pod uwagę cale. Zasady te są wspólne dla większości sportów, w tym tenisa.

42 stopy

Jeśli chodzi o trwałość siatki tenisowej o długości 42 stóp, należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Ten typ siatki jest zwykle wykonany z winylu, który jest zwykle czarny kolor. Jest również traktowany UV, co zapobiega gniciu i wietrzeniu. Inną ważną cechą siatki tenisowej jest to, że musi być w stanie wytrzymać regularne uderzenia piłek tenisowych. Wreszcie, siatka tenisowa o długości 42 stóp powinna być w stanie zapewnić profesjonalnie wyglądającą powierzchnię.

Na rynku istnieje kilka rodzajów siatek do tenisa, które mogą różnić się wysokością i szerokością. Środek siatki tenisowej o długości 42 stóp jest najłatwiejszy do trafienia, natomiast boki są trudniejsze do trafienia. Nazywa się to strategicznym kompromisem. To sprawia, że tenis jest bardziej ekscytujący, gdy gracz uderza piłkę w środek siatki.

Jeśli szukasz wysokiej jakości siatki do tenisa o długości 42 stóp, powinieneś sprawdzić siatkę do tenisa MacGregor Varsity 300 o długości 42 stóp. Ten typ siatki został zaprojektowany z myślą o konkurencyjnych turniejach i jest wykonany z wytrzymałego winylu i polietylenu. Posiada również kieszenie boczne i kołki z włókna szklanego. Jej wytrzymałość na zerwanie wynosi ponad 225 lbs.

Oprócz rozmiaru, należy również zwrócić uwagę na środek siatki tenisowej i słupki siatki. Środek siatki do gry podwójnej znajduje się trzy i pół stopy nad słupkami bocznymi, natomiast środek siatki do gry pojedynczej ma wysokość 42 cali. Przy określaniu środka siatki dla debli należy pamiętać o tym, ile miejsca potrzeba między słupkami a linką siatki.

Wysokość siatki tenisowej

Wysokość siatki tenisowej jest ważna dla wyników gry w tenisa. Standardowa siatka tenisowa ma szerokość 16 cali, podczas gdy mniejsza siatka może być krótsza. Jest to ważne, ponieważ uderzenia z linii końcowej wymagają dużego prześwitu i są obarczone dużym ryzykiem. Jeśli gracz nie ma odpowiedniego prześwitu, prawdopodobnie dotknie górnej części siatki i popełni błąd. Posiadanie siatki tenisowej na odpowiedniej wysokości prawie gwarantuje graczowi zdobycie punktu.

Chociaż możesz poprosić wydział parku lub rekreacji o dostosowanie wysokości siatki dla Ciebie, większość kortów publicznych nie zapewnia tej usługi. Zaleca się posiadanie miarki w torbie tenisowej i używanie jej do mierzenia wysokości siatki. Na rynku można również zakupić miarkę. Są one zazwyczaj wykonane z plastiku lub drewna i są łatwe w użyciu.

Wysokość siatki tenisowej powinna być mierzona na środku kortu i przy słupkach. W idealnej sytuacji wysokość powinna wynosić trzy stopy na środku, natomiast dwie stopy na zewnętrznych krawędziach powinny być wystarczające. Siatka powinna mieć dwucalowy pasek na środku siatki.

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o siatce tenisowej są jej środkowe paski. Środkowe paski powinny mieć dwucalową pętlę. Następnie sznurówki powinny być naciągnięte do naprężenia. Dodatkowo sznurówki powinny być włożone w otwory znajdujące się po bokach siatki.

Słupki siatki tenisowej wykonane są z tworzywa polichlorku winylu (PVC) lub poliwinylenu (PVE). Górny słupek powinien być podtrzymywany przez metalową linkę. Biała opaska przykrywa metalowy kabel łączący słupki i siatkę. Zarówno słupek, jak i opaska muszą być solidnie przymocowane do kortu. Biała taśma powinna również łączyć siatkę tenisową z powierzchnią kortu.

Oczko siatki tenisowej

Siatka tenisowa to pozioma siatka, która dzieli kort tenisowy na dwie połowy. Wykonana jest z materiału PVC lub PVE i powinna mieć metalową linkę biegnącą wzdłuż jej górnej części do bocznych słupków. Siatka powinna być na tyle duża, aby piłka nie mogła przez nią przejść. Siatka do tenisa powinna mieć również białe taśmy zakrywające jej metalowy kabel.

Większość siatek tenisowych ma plecioną siatkę, która tworzy korpus siatki. Do produkcji siatki używa się polietylenu lub poliestru. Pleciona siatka tworzy mocną i trwałą siatkę. Im więcej oplotów, tym lepiej, ponieważ im więcej splotów, tym siatka jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Ponadto większa ilość splotów zapobiega zbytniemu oddalaniu się piłki od siatki. Większość siatek tenisowych najwyższej klasy ma podwójny splot.

Słupki siatki naciągają siatkę tenisową i służą jako prowadnice. Słupki siatki są połączone ze sobą za pomocą taśmy, kabla lub korby na każdym końcu. Słupki są zwykle wykonane z aluminium, choć zdarzają się też bardziej wyszukane wersje z drewna. Siatka do tenisa musi mieć co najmniej trzy stopy wysokości przy słupkach i trzy stopy szerokości w środku, aby mogła być używana do gry konkurencyjnej.

Siatka do tenisa jest istotną częścią kortu tenisowego. Powinna być na tyle trwała, aby wytrzymać kilka lat. Upewnij się, że siatka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, takich jak polietylen lub poliester. Oczko siatki tenisowej może zadecydować o grze gracza lub ją przerwać.

Koszt siatki tenisowej

Jeśli chcesz zainwestować w nową siatkę tenisową do swojego domu, masz kilka różnych opcji. Możesz wybrać stalową linkę lub siatkę z polietylenu lub poliestru. Rodzaj materiału, który wybierzesz, określi, ile musisz wydać. Najczęściej stosowanymi materiałami na siatki do tenisa są polietylen, poliester, nylon.

Wysokiej jakości siatki tenisowe są trwałe i mogą wytrzymać intensywne użytkowanie i powtarzające się mecze. Większość producentów oferuje pewien rodzaj ochrony swoich produktów. Na przykład podwójny oplot 3,5 MM poly firmy Tourna jest bezkonkurencyjnie wytrzymały, jego wytrzymałość na zerwanie wynosi 145 KFG. Dzięki temu idealnie nadaje się do gry w deszczu lub zimnie.

Koszt siatki tenisowej zależy od jakości i funkcji, których potrzebujesz. Zakup siatki do szkoły lub na prywatny kort będzie prawdopodobnie znacznie tańszy niż siatka zainstalowana w ruchliwym klubie tenisowym. Z drugiej strony, jeśli instalujesz siatkę do tenisa na profesjonalnym korcie, będziesz chciał bardziej wytrzymałej siatki, która wytrzyma wiele gier. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz również wybrać przenośną siatkę do mini tenisa. Są one świetne dla dzieci, ponieważ można je regulować do pożądanej wysokości.

Koszt siatki do tenisa może się wahać od siedmiu dolarów do ponad trzystu dolarów. Te najdroższe mają zwykle więcej funkcji i materiałów wysokiej jakości. Jednak średnia cena siatki do tenisa wynosi około 186 dolarów, w zależności od wysokości i rodzaju siatki. Można jednak znaleźć siatkę niższej jakości za mniej niż 100 dolarów.

Będziesz musiał wziąć pod uwagę wysokość i szerokość siatki tenisowej. Wysokość siatki powinna wynosić co najmniej 42 cale nad powierzchnią kortu. Należy również sprawdzić długość słupków. Standardowa siatka tenisowa ma mieć 42 stopy długości, a siatka dla singli ma mieć trzydzieści trzy stopy długości. Jednak rzeczywista długość jest zwykle zbyt długa, aby siatka zmieściła się między słupkami. Dodatkowa szerokość jest nieużyteczna i powoduje zwijanie się siatki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *