Jaka jest historia powstania hokeja na trawie?

Jaka jest historia powstania hokeja na trawie?

Pochodzenie hokeja na trawie jest nieznane, ale wydaje się, że został on wprowadzony na kontynent europejski, kiedy europejscy osadnicy podróżowali przez ocean. Być może przywieźli oni do domu wersję hokeja od ludu Araucano i podzielili się nią z innymi osadnikami. Możliwe jest również, że europejscy osadnicy przywieźli grę ze sobą, kiedy osiedlili się w Zachodniej Australii. Będąc tam, obserwowali lud Noongar grający w dumbunga, w którym używali wygiętych kijów do uderzania piłką sapową.

Sprzęt Beikou Sprzęt Beikou ma długą historię. Gra pochodzi z Chin, a gracze beikou nosili tradycyjne mundury przed grą. Stroje te obejmowały jedwabne pantalony, długie szaty i kapelusz Daur, który przypomina biskupią mitrę. Gracze beikou używali również ciężkich gałęzi drzew, które były szlifowane na gładko. Gracze Beikou używali obu stron kija do dryblowania piłki i grali ramieniem w znacznie większym stopniu niż w hokeju na trawie.

Chociaż dokładne pochodzenie gry nie jest znane, starożytne kultury grały w podobne gry z zakrzywionymi kijami. Na przykład w Egipcie istnieją rzeźby przedstawiające drużyny używające kijów i pocisku. W starożytnej Grecji używano kija keretizein. Na przykład Daurowie grają w beikou od ponad tysiąca lat. W Etiopii grę tę określa się również mianem Genna.

Kije do beikou mogą mieć różne kształty i rozmiary, przy czym najczęściej spotykany jest kij gładko rzeźbiony. Kij może być również zakrzywiony lub nie. Sam kij może być wykonany z kilku różnych materiałów, ale ważne jest, aby wybrać ten właściwy. Dobry kij do hokeja kosztuje 60$-140$ i jest najważniejszym elementem sprzętu do hokeja. Możesz nawet przywiązać się do konkretnej marki po grze przez jakiś czas.

Sprzęt ochronny bramkarzy jest podobny do tego używanego przez graczy w hokeju na lodzie. Bramkarz nosi maskę na twarz i ochronę oczu. Sprzęt ochronny bramkarzy chroni ich również przed promieniami słonecznymi. Maska na twarz jest również noszona podczas rzutów karnych.

Zasady gry

Zasady gry w hokeja na trawie są dość podobne do zasad gry w piłkę nożną. Gra się w nią pomiędzy dwoma drużynami składającymi się z jedenastu zawodników. Każda drużyna ma bramkarza i dziesięciu zawodników w polu. Zawodnicy mogą dokonywać zmian w dowolnej kombinacji i mogą to robić w dowolnym momencie gry. Istnieją jednak wyjątki od tej zasady, np. gdy gracz jest kontuzjowany lub zawieszony.

Hokej na trawie to gra o szybkim tempie. Gracze używają szybkich ruchów kijami i mocnych uderzeń, próbując przenieść piłkę do bramki przeciwnika. Chociaż nie jest nielegalne uderzenie gracza piłką, nie jest to wskazane. Gracze powinni nosić ochraniacze na golenie i usta podczas gry.

Jedną z najważniejszych zasad gry w hokeju na trawie jest używanie kijów. Kij musi być używany do gry w piłkę, a gracze nie powinni używać pleców do osłony piłki. Atakowanie jest dozwolone, ale gracze nie powinni próbować popychać przeciwnika lub używać swojego ciała jako tarczy. Ponadto, gracze nie powinni celowo uderzać przeciwnika lub własnego kija.

Kolejna ważna zasada w hokeju na trawie dotyczy przeszkadzania. Podczas gdy osłanianie piłki ciałem jest dozwolone w innych sportach, w hokeju jest to surowo zabronione. Podczas gdy bramkarze mogą używać swojego ciała do osłony piłki, inni zawodnicy nie mogą osłaniać piłki swoim ciałem. Jeśli te zasady zostaną naruszone, sędzia może przyznać wolne trafienie, karny róg lub rzut karny.

W hokeju na trawie celem jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik, przed upływem czasu. Ponadto, mecze są podzielone na cztery 15-minutowe kwarty. Kiedy czas upływa w czwartej kwarcie, gra jest uważana za remisową. Strzelanie jest stosowane, gdy gra kończy się remisem.

Wynalazcy

Uważa się, że najwcześniejsza zarejestrowana wersja hokeja na trawie została rozegrana przez starożytnych Egipcjan podczas wczesnego okresu dynastycznego. Później w grę grali Rzymianie i Mezoamerykanie. Dopiero w latach 70. XIX wieku gra została wprowadzona do Ameryki Północnej. W 1875 roku James Creighton zorganizował pierwszy mecz halowy i jest uważany za ojca hokeja na lodzie.

Hokej na trawie jest tak naprawdę wynikiem kilku odmian gry, która rozpoczęła się już w latach 1200. W XIX wieku w Londynie powstała wersja gry, która szybko stała się popularna w szkołach i w armii brytyjskiej. Dopiero w latach 70. XX wieku sport ten został ustandaryzowany na skalę międzynarodową.

Field hockey był początkowo znacznie bardziej szorstki niż obecnie. Jego powstanie umożliwiły kluby krykietowe, które potrzebowały zajęcia poza sezonem dla swoich członków, a nie lubiły piłki nożnej czy soccera. Po kilku próbach wymyślenia zasad i przepisów, sport zaczął zyskiwać na popularności. Pierwsze międzynarodowe zawody w hokeju na trawie odbyły się w 1895 roku.

W hokeja na trawie gra się na boisku, zwykle wykonanym z trawy lub trawy syntetycznej. Każda drużyna ma dziesięciu zawodników, w tym bramkarza. Boisko ma kształt prostokąta o szerokości około dwóch stóp i głębokości około trzech stóp. Każdy gracz ma przy sobie kij hokejowy, który jest wykonany z drewna, włókna węglowego lub włókna szklanego.

Sport ma korzenie w całej historii i po raz pierwszy został rozegrany w Indiach ponad 500 lat temu. Początkowo grali w niego mieszkańcy wsi, gdzie nie było infrastruktury. Wieśniacy używali bambusa zmieszanego z domową gumą do stworzenia piłki. W rezultacie było mniej graczy i mniej urazów w porównaniu z innymi sportami.

Popularność

Field hockey jest trzecim najpopularniejszym sportem na świecie, za piłką nożną i piłką nożną stowarzyszeniową. Ale pomimo swojej popularności, jest on tylko publicznie transmitowany co cztery lata, na Olimpiadzie i Commonwealth Games. Australijczycy mogą uzyskać większy dostęp do tego sportu poprzez płatne abonamenty telewizyjne. Sport ten uprawiany jest w 112 krajach.

Jest to gra o wysokich umiejętnościach, w którą grają mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Podczas gdy gra nie jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, jest stosunkowo powszechna w Australii i Kanadzie. Pomimo braku popularności i wsparcia w Stanach Zjednoczonych, męskie drużyny hokeja na trawie praktycznie nie istnieją na Wschodnim Wybrzeżu.

Sport ten był pierwotnie uprawiany wyłącznie przez dziewczęta. Jednak obecnie grają w niego przedstawiciele obu płci w szkołach w całej Europie, a nawet zdobył miejsce na Olimpiadzie. Jest to również trzeci najbardziej popularny sport na świecie pod względem uczestnictwa i jest uprawiany na sześciu kontynentach. Od lat 80-tych staje się coraz bardziej popularna, a gry kobiet pojawiły się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.

Obecnie, hokej na trawie kobiet jest sportem zespołowym, a na całym świecie istnieją drużyny uczelniane i licealne. Chociaż istnieje wiele zasad i przepisów dotyczących tego sportu, gra się w niego małą plastikową piłką, a drużyny uderzają piłkę kijami. Hokej na trawie jest podobny do hokeja na lodzie, z tym że bramki są większe i gra się na murawie.

Podczas gdy obie gry mają swoją część fanów, hokej na lodzie stał się najbardziej popularny na całym świecie. Z dwoma miliardami widzów, hokej jest trzecim najpopularniejszym sportem na świecie. Obie gry są rozgrywane na lodzie, ale hokej na lodzie jest bardziej popularny w Ameryce Północnej.

Udział kobiet

Udział kobiet w hokeju na trawie rośnie, a sport ten stał się bardziej popularny wśród młodych dziewcząt. W ostatnim czasie liczba klubów hokeja na trawie wzrosła o 54%, co jest pozytywnym zjawiskiem dla tego sportu. Jednak kobietom wciąż daleko do dominacji w tym sporcie. Historycznie, podział płci w hokeju na boisku wynosił około 65% mężczyzn i 35% kobiet.

Sport został po raz pierwszy uprawiany pod koniec XIX wieku, a udział kobiet nie był daleko w tyle. W 1896 roku męskie i żeńskie kluby hokeja na trawie rozpoczęły regularne rozgrywki. Do 1903 roku sport ten osiągnął poziom szkoły średniej. Kobiety mogły grać w hokeja w szkole, a gra od tego czasu znacznie się rozwinęła.

Sport był początkowo uważany za niebezpieczny dla kobiet, ale szybko stał się popularny wśród kobiet. Sport rozprzestrzenił się na szkoły żeńskie i college’e w całych Stanach Zjednoczonych. W latach 20. ubiegłego wieku kilka college’ów i uniwersytetów zaczęło sponsorować kobiece drużyny hokeja na trawie. W 1924 roku Stany Zjednoczone były gospodarzem pierwszych kobiecych zawodów olimpijskich w hokeju na trawie. W tym samym roku, w celu promocji gry, został założony Amerykański Związek Hokeja na Trawie.

Hokej na trawie to sport drużynowy rozgrywany na boisku o długości 100 jardów i szerokości 60 jardów. Piłka, która jest okrągła i ma 23 cm średnicy, jest przekazywana z jednej drużyny do drugiej za pomocą kijów. Zawodnicy noszą pełną zbroję i sprzęt ochronny, w tym ochraniacze na golenie i rękawice. W hokeju na trawie noszą również kije hokejowe, które są wykonane z drewna, włókna węglowego lub włókna szklanego.

Wskaźnik urazów w hokeju na trawie jest niski i zazwyczaj nie jest poważny. Ostatnie statystyki dotyczące urazów w tym sporcie pokazują, że kobiety mają stosunkowo niski wskaźnik urazów. W rzeczywistości, urazy odniesione w tym sporcie są niższe niż w większości innych sportów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *