Jaka jest średnia emerytura piłkarza?

Jaka jest średnia emerytura piłkarza?

Gracze przygotowują swoje plany emerytalne z dużym wyprzedzeniem. W rzeczywistości, niektórzy zaczynają swoje kariery jeszcze w college’u. Młody gracz może dostać projekt w ciągu trzech lat, ale jego kariera prawdopodobnie skończy się na 23. Mimo to, pozostawia to duży potencjał dla przyszłych karier. Oto kilka statystyk, które dadzą Ci wyobrażenie o średnim wieku emerytalnym piłkarza. Oto kilka faktów, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o piłkarzach.

Amobi Okoye był najmłodszym graczem, który przeszedł na emeryturę w NFL

Amobi Okoye urodził się w czerwcu 1987 roku w Nigerii i grał profesjonalny futbol dla Houston Texans przez cztery sezony. W tym czasie miał 11 sacków. Zawsze był na krawędzi wybicia się. Jednak Teksańczycy popełnili ogromny błąd, wybierając go w pierwszej rundzie. Po opuszczeniu Houston, Okoye grał dla Chicago i Dallas przed przejściem na emeryturę.

Okoye grał w college’u na University of Louisville i był najmłodszym zawodnikiem w historii draftowanym przez NFL. W wieku 16 lat został nazwany Associated Press Second-Team All-American i pierwszą drużyną All-Big East. Po ukończeniu studiów został wybrany przez Houston Texans w pierwszej rundzie NFL Draft 2007. Spędził cztery sezony z Teksańczykami przed podpisaniem kontraktu z Chicago Bears i Tampa Bay Buccaneers.

Po swoich pierwszych dwóch sezonach Okoye został zwolniony przez Houston. Miał 19 lat i ważył 292 funty. Był defensywnym tacklem na Uniwersytecie w Louisville i przyczynił się do rekordowego dla Cardinals sezonu 12. Jednak jego wczesna kariera w NFL była nękana przez kontuzje i trwała krótko. Miał tylko 177 tackles i szesnaście sacks i ostatecznie przeszedł na emeryturę.

W wieku 16 lat Okoye przeniósł się z rodzinnej Nigerii do Stanów Zjednoczonych. Zaczął uczęszczać do szkoły w wieku dwunastu lat i został przetestowany w dziewiątej klasie. W wieku szesnastu lat zdecydował się uczęszczać na Uniwersytet w Louisville, gdzie grał w piłkę nożną. W college’u wytrzymał jednak tylko trzy lata, więc w wieku 19 lat był już absolwentem college’u, gdy trafił do NFL.

Został wybrany przez Houston Texans w pierwszej rundzie draftu NFL 2007. Teksańczycy wybrali go 10. ogółem w 2007 NFL Draft. Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem w historii NFL, który został wybrany w pierwszej rundzie.

Tom Brady prowadzi w NFL w większości kategorii podań w wieku 44 lat

Tom Brady jest 44-letnim rozgrywającym, który nadal rzuca piłkę z rozmachem. Weteran prowadzi w NFL w większości kategorii podaniowych i jest obecnie najlepszym podającym w lidze według PFF. W rzeczywistości jest jedynym aktywnym graczem z większą liczbą jardów podaniowych od momentu ukończenia 40 lat.

Tom Brady jest liderem NFL w liczbie jardów, przyłożeń i podań, a do tego rzucił tylko dziesięć przechwytów. Jego wiek nie jest czynnikiem wpływającym na wyniki, ale odbiera mu podziw dla jego osiągnięć. W końcu niewielu mężczyzn grało w NFL w takim wieku.

Sukcesy Brady’ego sprawiły, że stał się on ikoną ligi. W ciągu 20 sezonów z Patriotami 19 razy dotarł do playoffów. Zdobył również 18 tytułów mistrzowskich. W ostatniej dekadzie, w mistrzostwach konferencji osiągnął wynik 10-4, a w Super Bowl wystąpił siedem razy.

Tom Brady jest liderem NFL w większości kategorii związanych z podawaniem, w tym jardów na próbę, przyłożeń, first-downów i procentu podań. Dzięki temu w wieku 44 lat jest najlepszym rozgrywającym w NFL. Mimo swojego wieku Brady w ostatnich trzech sezonach osiągał najwyższe wyniki w karierze.

W wieku 44 lat Brady jest liderem NFL w większości kategorii dotyczących podań, w tym jardów, przyłożeń i passer rating. Z tym imponującym życiorysem Brady jest najbardziej produktywnym rozgrywającym wszech czasów. Jego rekord sześciu wygranych Super Bowl nie ma sobie równych w NFL.

Brady trzykrotnie zdobył nagrodę MVP. W 2017 roku poprowadził Patriotów do drugiego zwycięstwa w Super Bowl, jednocześnie kończąc 66,3% swoich podań. Jego nagroda MVP uczyniła go najstarszym rozgrywającym, który zdobył tę nagrodę. Peyton Manning miał 38 lat, kiedy zdobył MVP w 2013 roku, więc najnowsza nagroda Brady’ego jest szczególnie znacząca.

Decyzja Brady’ego o przejściu na emeryturę z NFL nie jest ostateczna, ale pokazał, że wciąż ma dużo życia w swoim ramieniu. W minionym sezonie był liderem NFL w większości kategorii związanych z podawaniem, w tym jardów, przyłożeń, podań, prób i passer rating.

Profesjonalny futbol wymaga wysokiego poziomu sprawności

Profesjonalny futbol wymaga wysokiego poziomu sprawności, aby pozostać konkurencyjnym i zachować szczytową formę przez długi czas. Wymagania fizyczne gry znacznie wzrosły od początku XX wieku. Zawodnicy muszą utrzymywać idealną sylwetkę, szczególnie w zakresie siły i szybkości. Ponadto, wiek może wpływać na zdolności zawodnika, zwłaszcza jeśli chodzi o bieganie, skakanie i inne aktywności fizyczne.

Chociaż kariera piłkarza jest krótka i zazwyczaj zaczyna się w młodym wieku, wielu z nich w końcu przechodzi na emeryturę. Jeśli nie będą kontynuować swojej kariery w najwyższej lidze, wielu z nich wycofa się z gry w wieku 36 lat. Niektórzy gracze będą kontynuować grę w niższej lidze po przejściu na emeryturę, podczas gdy inni mogą wybrać pracę w różnych zawodach. Niektórzy byli zawodnicy znajdują pracę jako piekarze, listonosze, budowlańcy, księgowi, trenerzy fitness, a nawet sprzedawcy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *