Jak wyglądają turnieje hokeja na trawie?

Jak wyglądają turnieje hokeja na trawie?

Turnieje hokeja na trawie są świetnym sposobem dla amatorskich drużyn na rywalizację między sobą. Te gry są rozgrywane na boisku trawiastym, które mierzy 100ft x 60ft i jest regulowane przez federację Field Hockey Rules. Gra się z zegarem odliczającym i angażuje pracę zespołową.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie binetics.com.pl

Field hockey to sport zespołowy

Field hockey to sport, który łączy umiejętności i pracę zespołową. Jest rozgrywany w ponad 100 krajach na całym świecie i jest drugim najpopularniejszym sportem na świecie po piłce nożnej. Sport ten jest uznawany za sport olimpijski dla mężczyzn od 1908 roku, a hokej na trawie dla kobiet został po raz pierwszy uznany na Olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku. Sport ten jest również popularny na arenie międzynarodowej i istnieją Mistrzostwa Świata mężczyzn i kobiet.

Sport ten jest świetnym sposobem na poprawę swoich umiejętności, ponieważ gracze z lepszymi umiejętnościami częściej wygrywają mecze. Możesz nauczyć się ratować uderzenia na bramkę, zostać środkowym obrońcą lub gwiazdą na skrzydle. I chociaż hokej na trawie nie jest najbardziej efektownym sportem na świecie, jest to doskonały sposób na zdobycie trochę ruchu i zachowanie zdrowia.

Hokej na trawie ma wiele zasad, które chronią zawodników i piłkę. Na przykład, gracze nie mogą przeszkadzać innym graczom lub własnemu bramkarzowi. Jeśli gracz nie przestrzega tych zasad, może otrzymać czerwoną kartkę. Czerwone kartki zazwyczaj skutkują zakazem gry przez resztę meczu lub przez określoną liczbę spotkań. Dodatkowo, gracz może być zobowiązany do opuszczenia boiska, jeśli otrzyma czerwoną kartkę od trenera.

Hokej na trawie to szybki, zespołowy sport. Gracze używają zakrzywionych kijów końcowych, aby trafić piłką do siatki. Gra składa się z dwóch 35-minutowych połówek, z 10-minutową przerwą pomiędzy połowami. Drużyna składa się z jedenastu zawodników i jednego bramkarza.

Jest rozgrywany na boisku trawiastym o wymiarach 100ft na 60ft

Hokej na trawie to sport drużynowy, który jest rozgrywany na boisku trawiastym o wymiarach 100ft na 60ft. W grze w hokeja na trawie bierze udział po jedenastu zawodników z każdej drużyny. Gra się przy użyciu kijów z zaokrąglonymi główkami, które mogą być używane do dryblingu, podawania i strzelania. Kije różnią się wysokością i wagą. Celem jest wprowadzenie piłki do bramki drużyny przeciwnej. Drużyny mogą mieć do 16 zawodników na boisku jednocześnie, ale zasady są podobne we wszystkich ligach.

Wymiary boiska do hokeja na trawie są podobne do tych w piłce nożnej. Boisko ma około 100 jardów długości i 60 jardów szerokości, posiada linię połowy boiska i dwie linie w odległości 25 jardów. W hokeja na trawie gra się również na sztucznej trawie, która stała się obowiązkowa podczas głównych zawodów w latach siedemdziesiątych.

Głównym celem hokeja na trawie jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik przed zakończeniem meczu. Mecze trwają przez cztery kwarty po 15 minut. Jeśli mecz kończy się remisem, gra zostaje uznana za remisową. W razie potrzeby może zostać rozegrany dodatkowy czas, dogrywka i strzelanie.

Bramka do hokeja na trawie ma 7 stóp wysokości i 12 stóp szerokości. Bramka musi mieć boczną listwę u dołu. Słupki bramki muszą być również oddalone od siebie o co najmniej trzy stopy i mieć głębokość 1,2 m. Bramki są ważne w hokeju na trawie, ponieważ bramka musi złapać piłkę, gdy ta przez nią przechodzi.

Koszt boiska do hokeja zależy od kilku czynników. Nowa instalacja może kosztować od 560 000 do 920 000 dolarów. Jednak projekt resurfacing jest znacznie tańsze i wymaga mniej pracy.

Jest on regulowany przez Federację Field Hockey Rules

Turnieje hokeja na trawie obejmują co najmniej cztery zespoły w konkurencji. Mecze rozgrywane są na pełnowymiarowym boisku Astroturf. Celem meczu jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik przed upływem czasu. Czas trwania meczu jest zazwyczaj podzielony na cztery kwarty, z których każda trwa 15 minut. Jeśli po trzech kwartach gra jest remisowa, uznaje się ją za remis. Mecz może być również zakończony dogrywką, a nawet strzelaniną.

Zasady gry w hokeja na trawie są podobne do tych stosowanych w hokeju na lodzie i piłce nożnej. Gracze mogą podawać sobie piłkę, ale nie mogą oddawać strzałów od tyłu. Ponadto gracze mogą dokonywać nieograniczonych zmian, ale muszą to robić po zejściu zawodnika z boiska.

Hokej na trawie jest sportem szybkim. Gracze używają kijów do wykonywania szybkich podań i stosują mocne uderzenia. Celem każdej drużyny jest utrzymanie się w posiadaniu piłki i przesunięcie jej w kierunku bramki drużyny przeciwnej. Zasady rozgrywania turniejów hokeja na trawie są regulowane przez FIH. Zasady są takie same jak w piłce nożnej i futbolu, ale prędkość piłki jest znacznie większa w hokeju na trawie.

Gra rozpoczyna się podaniem zwrotnym na środku boiska. Gra zostaje wznowiona po zdobyciu bramki, połowie meczu, przerwie na sprzęt, jednoczesnych karach nałożonych przez obie drużyny lub gdy piłka zostanie uwięziona w ubraniu zawodnika. Face-off jest następnie grać, gdzie dwóch graczy twarzą do siebie z piłką na ziemi. Następnie zawodnicy na przemian uderzają piłkę o ziemię, próbując wprowadzić ją do gry.

Naruszenie zasad może skutkować otrzymaniem przez zawodnika żółtej kartki, która zawiesza go na pięć minut, oraz czerwonej kartki, która na stałe zawiesza go z gry. Czerwone kartki mogą również skutkować tym, że zawodnik zostanie poproszony o opuszczenie boiska.

Gra w zegar odliczający

Gra w hokeja na trawie jest rozgrywana na boisku z trawy lub murawy, o długości około 100 jardów na 60 jardów szerokości. Istnieją trzy linie, które wyznaczają sekcje pola, a bramki mają cztery jardy średnicy z 16-jardowym kołem strzeleckim. Drużyna atakująca otrzymuje wolne trafienie, jeśli zdobędzie bramkę w obrębie koła strzału, a bramki zdobyte poza kołem strzału nie są bramkami. Jeśli drużyna zdobędzie bramkę poza kołem strzału, piłka jest przekazywana drużynie przeciwnej.

Hokej na trawie jest sportem zespołowym, składającym się z jedenastu zawodników w każdej drużynie. Zawodnicy grają kijami; piłka ma średnicę 23 cm. Kije mają zaokrąglone główki i są długie na 28 do 39 cali. Ważą od 340 do 790 gramów. Zawodnicy noszą pełną zbroję, kaski, rękawice, nagolenniki i ochraniacze. Bramkarze i zawodnicy z zewnątrz również noszą ochraniacze na golenie.

Sport zaczął się rozwijać pod koniec XIX wieku. Drużyny kobiece i męskie zaczęły rywalizować w Kolumbii Brytyjskiej w latach 1890. Do 1904 roku sport ten był uprawiany w szkołach. Drużyna hokeja na trawie z Vancouver High School rozpoczęła regularne rozgrywki w 1903 roku.

Hokej na trawie to sport o szybkim tempie, w którym gracze łączą szybkie ruchy z kijami, aby przesunąć piłkę w kierunku bramki. Gracze nie dotykają się nawzajem, ale muszą starać się utrzymać piłkę w posiadaniu i przenieść ją w kierunku bramki. Chociaż jest podobna do piłki nożnej (soccer), prędkość piłki jest znacznie większa.

Ma zasadę obstrukcji

Zasada obstrukcji jest jedną z najważniejszych zasad w hokeju na trawie. Przeszkadzanie jest wtedy, gdy gracz używa swojego ciała, ręki, nogi lub kija, aby utrudnić grę na piłce. Zasłanianie jest również karą dla graczy, którzy cofają się lub przeszkadzają innemu graczowi.

Zasada ta ma na celu ochronę piłki i dotyczy zarówno zawodników atakujących, jak i broniących. Napastnik musi znajdować się po stronie bramki, gdy jego przeciwnik go blokuje. Przeszkoda jest również nazywana “celową” przeszkodą. Trzecia część przeszkody jest definiowana jako “cień” stworzony przez innego zawodnika.

Zawodnicy mogą również przeszkadzać przeciwnikom poprzez obracanie się z piłką. Zawodnik musi to zrobić, zanim przeciwnik zdąży dotknąć piłki. Jednakże, musi to być wykonane w obrębie odległości gry od piłki. Zasada ta nie jest stosowana w przypadku zawodników, którzy walczą o piłkę. Dzięki temu gra będzie szybsza.

Zasada obstrukcji nie jest zbyt dobrze rozumiana przez większość graczy. Film wyprodukowany przez australijską HA w 2004 roku miał być pomocą trenerską dla sędziów. Pokazuje on pierwszy incydent, który miał miejsce pomiędzy Argentyną a Holandią. Jednak dostarczony komentarz jest wadliwy. Od sędziego oczekuje się, że będzie obserwował grę i określi, czy zawodnicy, którzy zbliżają się do piłki, są przeszkadzani.

Zasada utrudniania gry dotyczy wszystkich poziomów hokeja na trawie. Drużyny mogą zostać ukarane lub stracić mecz, jeśli zawodnik przeszkadza innej drużynie w zdobyciu bramki. W meczu hokeja na trawie celem jest zdobycie większej liczby bramek niż drużyna przeciwna przed upływem czasu. Mecz podzielony jest na cztery kwarty po 15 minut każda. Kiedy kończy się czas w czwartej kwarcie, mecz jest remisowy. Jeśli drużyny nie mogą zremisować, mecz jest rozstrzygany przez dodatkowy czas, dogrywkę lub strzelanie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *