Ile zarabia się podczas zawodowego uprawiania tenisa?

Ile zarabia się podczas zawodowego uprawiania tenisa?

W świecie profesjonalnego tenisa, trzech lub czterech najlepszych graczy zarabia lwią część przychodów. Istnieje oszałamiająca różnica między tymi najwyżej opłacanych graczy i niższych rangą profesjonalistów. Na przykład Roger Federer zarobił 77,2 miliona dolarów tylko od czerwca 2017 do czerwca 2018. Około 65 milionów dolarów z tego pochodziło z opłat za występy, a reszta z endorsementu.

Stan Wawrinka zarobki w karierze są pegging na $ 280,492

Szwajcarski obywatel był trzecim nasionem w US Open po wycofaniu się Rafaela Nadala. W czwartej rundzie pokonał Tommy’ego Robredo w czterech setach. Przeżył sety w tiebreaku w trzecim secie, by dotrzeć do ćwierćfinału. Przegrał z Kei Nishikori w pięciu setach. Stan Wawrinka zarobki w karierze wynoszą $280,492 (około $280,492).

Stan Wawrinka zdobył trzy tytuły wielkoszlemowe w grze pojedynczej. Nigdy nie był klasyfikowany wyżej niż jako nr 3. Trzykrotnie dotarł do finału ATP World Tour i wygrał 2014 Monte-Carlo Masters. Jego zarobki wzrosły do 280 492 dolarów (najwięcej dla szwajcarskiego sportowca).

W 2015 roku Stan Wawrinka dotarł do półfinału imprezy Masters 1000 w Cincinnati, ale przegrał z Rogerem Federerem. Grał również w deblu z Jarkko Nieminenem, ale został wyeliminowany w drugiej rundzie. W 2016 roku zdobył czwarty tytuł w Portugal Open. Pokonał również nr 4 Novaka Djokovica.

Szwajcar jest odwiecznym pretendentem i w tym roku wygrał cztery duże turnieje. Mimo, że nie dotarł do półfinału w Australian Open, był regularnym bywalcem czołówki we French Open. W swoim pierwszym finale ATP World Tour pokonał Davida Ferrera i Tomasa Berdycha. Ostatecznie jednak uległ Rafaelowi Nadalowi w czterech setach.

Pomimo niekonsekwentnej kariery Stan Wawrinka wciąż jest bardzo dochodowy. Ma rekord 3-0 przeciwko graczom nr 1 w finałach Wielkiego Szlema. W innych finałach ATP jest przeciwko nim tylko 2-20. W 2017 i 2018 roku pokonał jednak Djokovica w półfinale French Open, a w US Open 2019 dotarł do czwartej rundy.

Oprócz tych turniejów Wawrinka startował w Miami Masters i dotarł do czwartej rundy, ale przegrał z Rafaelem Nadalem w dwóch tie-breakach. Pokonał również nr 2 Rogera Federera w Monte Carlo Masters, gdzie przegrał z odradzającym się Rafaelem Nadalem. Następnie dotarł do czwartej rundy French Open po pokonaniu Jana Hajka, Andreasa Becka, Fabio Fogniniego i Andreasa Becka. Ostatecznie w setach uległ Federerowi.

Zarobki Sereny Williams w karierze szacowane są na 32 miliony dolarów

Zarobki Sereny Williams w karierze szacowane są na ponad 32 miliony dolarów, co stanowi ponad dwukrotność całkowitego dochodu przeciętnej zawodniczki WTA. Według ekonomisty sportowego Victora Mathesona, 33-latka zarobiła więcej pieniędzy niż dolne 80% wszystkich zawodniczek WTA razem wziętych. Gwiazda tenisa jest również jedną z rzadkich zawodniczek, która plasuje się w pierwszej dwudziestce najlepiej opłacanych sportowców.

Zarobki Sereny Williams w dużej mierze pochodzą z umów endorserskich. Podpisała umowę na 40 milionów dolarów z Nike, a także wspierała kilka marek. Inne warte uwagi propozycje to Pepsi, Gatorade i IBM. Jest również twarzą nowej linii mody z Nike i ma nową umowę z Beats by Dre słuchawki.

Serena Williams zdobyła 23 tytuły singlowe Wielkiego Szlema i obecnie goni rekord Margaret Court, który wynosi 24 Szlemy. Jest również uważana za jeden z najlepszych serwerów w kobiecym tenisie. W jednym meczu w 2012 roku trafiła 24 asy, co jest jej osobistym rekordem. Na swoim koncie ma również wicemistrzostwo w 25 innych imprezach i 10 Wielkich Szlemów.

Serena Williams poświęciła również znaczną ilość czasu na działalność społeczną. Organizowała mecze tenisowe, aby zebrać pieniądze na różne cele charytatywne i założyła Serena Williams Foundation. Za pośrednictwem tej fundacji przyznaje stypendia uniwersyteckie studentom z całego świata znajdującym się w trudnej sytuacji. Pomogła również zbudować szkołę średnią dla dziewcząt w Kenii. Dodatkowo współpracowała z Venus Williams, tworząc Williams Sisters Fund.

Zarobki Sereny Williams w karierze szacuje się na 32 miliony dolarów, mimo że niedawno ogłosiła, że przejdzie na tenisową emeryturę. W czasie, gdy nie grała na korcie, była również aktywna w przedsięwzięciach związanych z modą, urodą i akcesoriami. W 2009 roku wydała również autobiografię On the Line, ze współautorem Danielem Paisnerem.

Tenisistka spędziła 186 kolejnych tygodni jako nr 1 na świecie. Jest to remis z rekordem Chrisa Everta, który wynosi 34 tytuły singlowe Wielkiego Szlema. W tym czasie wygrała pięć turniejów WTA Finals i trzy WTA Grand Slams. Zdobyła również dwa tytuły Wielkiego Szlema w deblu mieszanym.

zarobki Naomi Osaki w karierze wynoszą 37 milionów dolarów

Naomi Osaka jest japońską gwiazdą tenisa, która w zeszłym roku zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe. Miała zaledwie 20 lat, gdy zdobyła swój pierwszy tytuł w turnieju Open. Od tego czasu zdobyła trzy kolejne tytuły Wielkiego Szlema. Jej zwycięstwo w US Open w 2018 roku było szczególnie godne uwagi, ponieważ pokonała Serenę Williams w kontrowersyjnym meczu. Z dala od kortu Osaka stała się symbolem zmian społecznych, wypowiadając się przeciwko strzelaninom policyjnym i promując zdrowie psychiczne.

Rekord zarobków dla tenisistki należał wcześniej do Sereny Williams, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobiła 35,2 mln dolarów. Nowy rekord jest najwyższym w historii dla kobiety-sportowca. Była mistrzyni Maria Sharapova zarobiła w 2015 roku 29,7 mln dolarów, ale Osaka pobiła ją o prawie 1 mln dolarów. Oprócz bycia najwyżej opłacaną sportsmenką na świecie, Naomi Osaka zajmuje również wysokie miejsce w przychodach z tytułu endorsementu.

Zarobki Naomi Osaki są wynikiem kilku podpisanych przez nią endorsementów. Wcześniej nosiła odzież Adidasa, ale zmieniła ją na Nike w 2019 roku, a ostatnio została twarzą luksusowej marki Louis Vuitton. Ponadto podpisała również umowy z takimi firmami jak Nissan, Yonex, Citizen Watch, Nissin Foods, Shiseidon, Beats Electronics i All Nippon Airways.

Zarobki Naomi Osaki w trakcie kariery w zawodowym tenisie szacowane są na 37 milionów dolarów. Oprócz umów endorserskich, Osaka ma również wiele innych projektów na boku. Na przykład, ma udziały w North Carolina Courage i pomogła zabezpieczyć kilka wieloletnich sponsorów dla NWSL. Ponadto, nawiązała współpracę z Frankies Bikinis z Los Angeles, aby stworzyć własną linię strojów kąpielowych. Jest również właścicielką linii kosmetyków do pielęgnacji skóry o nazwie Kinlo, która kładzie nacisk na ochronę skóry kobiet kolorowych.

Naomi Osaka ma wiele umów partnerskich i wielomilionową umowę z firmą Nike. Osaka jest wspierana przez firmę Yonex od kilku lat. Używa kija Yonex Ai 98 o wadze 324 strun. Inni jej sponsorzy to Adidas, który sponsorował ją przez cztery lata.

Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni w zawodowym tenisie

Nie jest tajemnicą, że kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni w zawodowym tenisie. Mówi się również, że mężczyźni grają więcej meczów i są bardziej dochodowi niż kobiety. Jednak nie zawsze jest to prawda. Statystyki stojące za tą dysproporcją nie są do końca jasne. Liczba meczów mężczyzn na najważniejszych turniejach jest większa niż kobiet.

Jednym z powodów, dla których kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, jest to, że męscy tenisiści mają szerszą publiczność i większą sieć. Cztery turnieje wielkoszlemowe mogą sprawić, że kobiety wyprzedzą mężczyzn w kwestii równego wynagrodzenia, ale sport ten nadal zmaga się z wieloma czynnikami, które faworyzują sportowców płci męskiej.

Kwestia nierówności płacowych w sporcie zawodowym nie jest wyjątkowa dla tenisa. Chociaż problem ten dotyczy wszystkich sportów, tenis ma potencjał, by zniwelować różnice między płciami. W rzeczywistości, kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni w dywizji U18. Ta dysproporcja oznacza, że męscy tenisiści musieliby pokonać kobiety, gdyby grali na tym samym poziomie co tenisistki.

Choć płeć nie powinna automatycznie determinować wypłat, powinna być czynnikiem w sporcie. Na przykład Serena Williams przyciąga większą liczbę widzów niż mniej znani mężczyźni. Choć nie jest to jedyna przyczyna różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w zawodowym tenisie, jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o całkowitej oglądalności.

Niektórzy mężczyźni grający w tenisa twierdzą, że kobiety zarabiają mniej, ponieważ mężczyźni odnoszą większe sukcesy. Nie ma jednak żadnych dowodów na poparcie tego poglądu. W rzeczywistości finały kobiet w US Open przyciągały większą widownię w Stanach Zjednoczonych od 2010 do 2014 roku. Finały kobiet w US Open od lat notują wyższą oglądalność niż ich męskie odpowiedniki.

Choć różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w zawodowym tenisie pozostały nierozwiązanym problemem, sport podjął kroki w celu ich zniwelowania. Kobiety mogą teraz brać udział w zawodach o równym wynagrodzeniu. Ponadto, nagrody pieniężne w tych turniejach są teraz równe.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *