Jaki był najdłuższy mecz tenisowy w historii?

Jaki był najdłuższy mecz tenisowy w historii?

Fan tenisa będzie zainteresowany wiedzą, jaki był najdłuższy mecz tenisowy w historii. Jest kilka możliwości: John Isner vs Nicolas Mahut, finał Pucharu Davisa pomiędzy Kanadą a Wenezuelą oraz najdłuższy rajd tenisowy w historii rozegrany przez Ettore i Angelo A. Rossetti. To wszystko godne wyboru.

John Isner vs Nicolas Mahut

Mecz pomiędzy Nicolasem Mahutem a Johnem Isnerem był rekordowy, trwał pięć godzin, piętnaście minut i pięć sekund. Przez większość meczu obaj zawodnicy grali bezbłędnie, żaden z nich nie stracił ani jednego gema. Drugi set zakończył się tie-breakiem, a w trzecim żaden z graczy nie był w stanie przełamać. Czwarty set był wyrównany, ale żaden z zawodników nie potrafił przełamać swojego podania. Tie-break zakończył się przy stanie 34-34 i gra została przerwana w tym momencie z powodu ciemności.

Najdłuższy mecz tenisowy został rozegrany we wtorek i środę podczas Wimbledonu 2010. John Isner pokonał Nicolasa Mahuta 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68. Zawodnicy byli czerwoni z gorąca i kontynuowali uderzanie piłek przez siatkę aż do zachodu słońca. Wtedy światło było zbyt słabe, by zobaczyć piłkę i gra została zawieszona. Mecz został wznowiony w czwartek.

Najdłuższy mecz tenisowy został rozegrany w pierwszej rundzie Wimbledonu. Mecz pomiędzy Nicolasem Mahutem a Johnem Isnerem trwał 11 godzin, pięć minut. Poprzedni rekord wynosił 6 godzin, trzy minuty, w Roland Garros. Pomimo tego, że żaden z zawodników nie był przewidywany do wzięcia turnieju szturmem, mecz udowodnił, że sport jest wciąż żywy.

Piąty set meczu Isner-Mahut trwał osiem godzin, jedenaście minut. W grze pojawiło się 113 asów Johna Isnera i 103 asy Mahuta. Chociaż mecz mógł być najdłuższym w historii, było kilka godnych uwagi elementów, które uczyniły go pamiętnym.

Najdłuższym meczem tenisowym, jaki kiedykolwiek rozegrano w ramach otwartych mistrzostw, był tie-breaker w 2010 roku, kiedy to John Isner grał z Nicolasem Mahutem. Mecz był tak długi, ponieważ zawodnicy nie mogli widzieć wzajemnie swoich strzałów w naturalnym świetle. Piąty set trwał osiem godzin, jedenaście minut i czterdzieści trzy minuty. Decydujący wpływ na przebieg meczu miał tie-break.

Mecz Pucharu Davisa pomiędzy Kanadą a Wenezuelą

Wenezuela to państwo w Ameryce Łacińskiej i członek Pucharu Davisa. Jej narodowa drużyna tenisowa jest zarządzana przez Federacion Venezolana de Tenis. Reprezentacja Wenezueli gra obecnie w grupie I strefy amerykańskiej. Nigdy nie awansowała poza ten poziom, choć dwukrotnie dotarła do play-offów.

W pierwszym meczu turnieju Martin Wostenholme zmierzy się z Carlosem Claverie. W drugim Rejean Genois podejmie Andrew. Obaj zawodnicy odnieśli w piątek zwycięstwa w swoich meczach singlowych. Wenezuelczyk Carlos Claverie miał pierwotnie zagrać w deblu, ale z powodu bolących pleców musiał się wycofać. Zespół wprowadził do gry zmiennika na kilka minut przed upływem terminu zmian personalnych. Zmiennicy są dozwoleni w meczach deblowych do godziny przed rozpoczęciem gry.

Kanada ma długą historię w Pucharze Davisa. Po raz pierwszy zadebiutowali w zawodach w 1913 roku. Nigdy nie zdobyli trofeum, ale dwa razy byli w finale. Prawie wygrali zawody w finale w Madrycie w 2019 roku, ale zostali znokautowani w pierwszej rundzie przez Francję w 2021 roku.

Reprezentacja Kanady weszła do turnieju jako dzika karta i jest zgrupowana z Hiszpanią, Serbią i Koreą. Dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansują do fazy pucharowej. Sportsnet jest oficjalnym nadawcą Pucharu Davisa w Kanadzie, więc mecze będą transmitowane w telewizji. Mecze można również oglądać online na aplikacji SN i SN NOW.

Najdłuższy rajd tenisowy Ettore i Angelo A. Rossetti

Po ustanowieniu rekordu świata na najdłuższy rajd tenisowy Angelo i Ettore Rossetti po raz kolejny spróbują szczęścia w charytatywnym turnieju tenisowym. Tym razem będą rywalizować o zebranie 1 miliona dolarów dla organizacji Save the Children. Impreza odbędzie się w Weston Racquet Club w Weston, Conn., a zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w postaci milionowej renty.

Bracia Rossetti są identycznymi bliźniakami i byłymi zawodowcami w tenisie. Ostatnio ustanowili nowy rekord świata, Najdłuższy Rajd Tenisowy, uderzając łącznie 25 944 kolejnych uderzeń przez 14 godzin i 31 minut. Ten nowy rekord został ustanowiony na cześć Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Ettore i Angelo Rossetti dzierżyli w 2008 roku światowy rekord najdłuższego rajdu tenisowego, który wynosił 30 576 volleyów. Para, obaj ze Stanów Zjednoczonych, ukończyła wyzwanie w Weston Racquet Club w Weston, Connecticut, USA.

Po pierwszej pół godzinie obaj gracze wpadli w rytm. Otworzyli playlistę z piosenką i kazali dzieciom krzyczeć: “Tato, możesz to zrobić!”. Co pół godziny trafiali 5,960 uderzeń, a w drugiej godzinie 5,776. Po trzeciej godzinie trafili 5 584 uderzeń, a Angelo ostatni raz spudłował w połowie szóstej godziny.

Wysiłki braci Rossetti w celu zebrania pieniędzy dla organizacji Save the Children zainspirowały wielu. Posługując się swoim mottem “Cztery G sukcesu”, pokazują, jak zachować równowagę między czterema aspektami życia: celami, rodziną, przyjaciółmi i oddaniem. W swoich wysiłkach zebrano ponad 12 000 dolarów dla Save the Children, organizacji charytatywnej wspierającej dzieci z całego świata.

Maratonowy człowiek tenisa

Maratonowy bieg Johna Isnera po tytuł człowieka tenisa przeszedł do historii. Po rozegraniu 11 godzin i pięciu minut w ciągu trzech dni, 6-stopowy-9-calowy Amerykanin przegrał w czwartek swój mecz z Nicolasem Mahutem w godzinę i czternaście minut. Jego fani zgotowali mu owację na stojąco po przyjeździe, ale przez cały mecz nie udało mu się trafić asa. Podczas meczu Isner miał przerwę medyczną i miał masowany kark i ramiona.

Jako tenisista Isner wyrobił sobie nawyk angażowania się w mecze maratońskie. Dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału męskiego singla na Wimbledonie i jest w Top-10 Amerykanów. W 2010 roku Isner i Nicolas Mahut przeszli przez mecz maratoński, który jest obecnie oficjalnie najdłuższym w historii tego sportu. Zaczęło się od spokojnego meczu w pierwszej rundzie, ale skończyło się na tym, że obaj gracze zeszli z kortu kulejąc.

Podczas meczu drugiej rundy na French Open, Isner walczył z francuską gwiazdą Nicolasem Mahutem przez prawie 11 i pół godziny. Mecz, który zakończył się tiebreakiem 70-68, był najdłuższym w historii ATP Tour. Mecz był również najdłuższym w pojedynczym meczu, jak podaje Infostrada Sports.

Mecz był tak długi, że po osiągnięciu stanu 47-47 elektroniczna tablica wyników nie reagowała. W pewnym momencie obie zawodniczki zaserwowały ponad 100 asów. W pierwszych czterech setach zawodnicy musieli czekać aż do światła dziennego, aby zakończyć mecz, ale gra była kontynuowana następnego dnia. Piąty set rozpoczął się od przytrzymania serwisu przez Isnera, ale mecz został ponownie zawieszony.

Najdłuższy mecz tenisowy według czasu trwania

Najdłuższy mecz tenisowy w historii trwa 11 godzin i pięć minut. To dość długo jak na sport, w którym umiejętności, technika i precyzja są kluczowe dla wyniku. Większość meczów tenisowych trwa od godziny do dwóch godzin, ale niektóre mogą być znacznie dłuższe. Ponadto, mecz tenisowy może trwać tydzień lub dłużej, co wymaga od graczy niesamowitej koncentracji i siły psychicznej.

Najdłuższy mecz tenisowy został rozegrany pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chile w 1973 roku w ramach Pucharu Davisa. Drugi set był szczególnie długi, ale obie drużyny były zdeterminowane, aby nie przegrać w dwóch setach. Stany Zjednoczone, które były prowadzone przez Stana Smitha i Erica van Dillena, odzyskały siły i wygrały kolejne trzy sety. Dwa ostatnie sety były natomiast stosunkowo proste.

W roku 2022 Rafael Nadal wygrał finał Australian Open, grając pięć godzin i dwadzieścia cztery minuty. Dzięki temu stał się pierwszym tenisistą, który zdobył 21 tytułów Wielkiego Szlema. Nadal pokonał w finale Novaka Djokovica i Rogera Federera i wygrał mecz. Jednak jego czas nie był wystarczający, aby zakwalifikować go jako najdłuższy mecz tenisowy według czasu trwania.

Pomimo posiadania najdłuższego meczu mężczyzn w historii, są jeszcze inne tytuły, które są bardziej interesujące. Najdłuższy mecz kobiet według czasu trwania został odnotowany w 1984 roku przez Vicki Nelson i Jean Hepner. Chociaż mecz mężczyzn był krótszy niż kobiet, to nadal zajmuje wyjątkowe miejsce w historii tenisa.

W rzeczywistości było wiele długich meczów tenisowych. Finał Pucharu Davisa trwał 11 godzin i pięć minut. Mimo braku naturalnego światła, mecz trwał jeszcze trzeci dzień. Elektroniczna tablica wyników miała problemy z działaniem, więc ostateczny wynik nie został zapisany. Należy zauważyć, że mecz nie był zaprogramowany na piątego seta, więc tablica wyników nie była w stanie zarejestrować tej liczby godzin.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *